Haber

Bodrumda biriken su apartman sakinlerini tedirgin ediyor

Bodrumda biriken su apartman sakinlerini tedirgin ediyor

TEKİRDAĞ – Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinde 5 katlı apartmanın bodrum katında yaklaşık 6 aydır biriken su apartman sakinlerini tedirgin ediyor.

Cemaliye Mahallesi Ümit Sokak’ta bulunan 5 katlı apartmanın bodrum katında uzun süredir biriken su apartman sakinlerini endişelendiriyor. 19 hanenin yaşadığı konutta yaşayan vatandaşlar konuyla ilgili inceleme istiyor. Apartman yöneticisi Yaşar Kocabıyık, yaklaşık 1,5 yıldır bodruma su geldiğini ancak suyun nereden geldiğini bilmediklerini belirterek, yetkililerden önlem alınmasını istedi.

Şehir liderlerine çağrı

Apartman dairesi sahiplerinden Dursun Alperoğlu, “1 yılı aşkın süredir burada yaşıyoruz, yetkililere bildirdim ancak bir sonuç çıkmadı. Bu ülkede bir şey olunca müdahale edilecek mi? canlar gidince milletin canı yansın bizim de canımız yanıyor bu binada 19 daire var çocuklu aileler var yazıklar olsun ertesi gün bu bina çökünce müdahale edilse ne olur Sarıkurt’a, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Alkbayrak’a, bu durumda yetkili olanlara sesleniyorum. Bu duruma acilen el atılması gerekiyor. Kahramanmaraş depreminden sonra burada evimizde endişeyle yatıyoruz. Halkımızın bu duruma acilen sahip çıkmasını istiyoruz” dedi.

seydikemer-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu