Haber

Gazze’deki patlamada ölü sayısı 5’e yükseldi

Gazze Şeridi’ndeki patlamada hayatını kaybeden Filistinli sayısının 5’e çıktığı, yaralıların ise 25 kişi olduğu bildirildi.

Gazze’de Sağlık Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, patlamanın ardından 5 kişinin cenazesinin Şifa Hastanesi’ne ulaştığı, bazıları hayati tehlike taşıyan yaralı sayısının ise 25 olduğu belirtildi.

Açıklamada ölenlerin kimliklerine ilişkin bilgi paylaşılmadı.

Onlarca Filistinli genç, Gazze’nin doğusundaki tel örgülü bölgede gösteri için bir araya gelmişti.

Sağlık Bakanlığı daha önce yaptığı açıklamada, nedeni belirlenemeyen patlamada 4 kişinin öldüğünü, yaralı sayısının ise 19 olduğunu açıklamıştı.

İsrail ordusundan yapılan açıklamada, son saatlerde Gazze’nin kuzeyindeki sınır çiti yakınında yüzlerce Filistinlinin katılımıyla şiddetli isyanların yaşandığı belirtildi.

Açıklamada, olaylar sırasında çok sayıda el yapımı patlayıcının patlatıldığı ve el bombalarının atıldığı gözlemlendiği, olaylara müdahale etmek üzere bölgeye askerlerin konuşlandırıldığı belirtildi.

Açıklamada, Gazze Şeridi’nde İsrail güçlerine saldırı amacıyla patlayıcı madde patlatılmaya çalışıldığı, patlama sonucu bölgede çok sayıda kişinin öldüğü ve yaralandığı belirtildi. Gazze tarafında patlayıcının patlatıldığı, olayda İsrail güçlerinden herhangi bir can kaybının yaşanmadığı belirtildi.

Gazze Sağlık Bakanlığı dün yaptığı açıklamada, İsrail ordusunun Gazze’nin sonunda göstericileri dağıtmaya yönelik müdahalesi sırasında plastik mermi ve göz yaşartıcı gaz bombası atması sonucu çok sayıda yaralanma meydana geldiğini belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu